O mně

Krkonoše, 2014

Dobrý den, vítejte na mé webové stránce. Jmenuji se Anna Zálišová a mým velkým koníčkem je fotografie. Jakmile mám trochu volného času, beru foťák a psa a vyrážím někam do přírody. Nemám úplně vyhraněný žánr, ráda pořád zkouším něco nového, ale nejvíc mě to táhne k fotografii psů a rostlin.

 

O psech

IMG_3194_web.jpg

Psi byli vždycky součástí mého života. Když jsem pak vzala do ruky fotoaparát, je celkem jasné, jak to dopadlo.

Na psech mě baví jejich bezprostřednost a upřímná radost ze života. Nedělají si z ničeho hlavu, žijí jen přítomným okamžikem, tady a teď. Žijí život naplno. A taky pořád vymýšlí samé lumpárny, takže je s nimi sranda :-)

(napravo: Annie, bílý švýcarský ovčák)

 

O krajině

Celý život bydlím na kraji města. K nejbližšímu lesu to mám jen co by kamenem dohodil. V tomhle městském lese jsem už jako malá trávila spoustu času. A všechny prázdniny jsem zase trávila na venkově u prarodičů. Na procházky do přírody jsme chodili denně. Příroda mi vždycky byla tak nějak bližší než ruch města.

Mám ráda dechberoucí výhledy z vrcholů hor, stejně tak jako klidnější místa uprostřed lesa. Baví mě sledovat, jak se krajina mění v ročních obdobích, jak světlo dokáže úplně změnit náladu v krajině. Focení krajiny mě baví pořád víc a víc, ale ještě mám před sebou pěkný kus cesty k opravdu dobrým fotkám.

IMG_3255_web.jpg
 

O inspiraci

Ráda sleduji tvorbu ostatních fotografů. Webové stránky většiny z nich navštěvuji pravidelně a kochám se jejich snímky. Jejich fotky mě baví, inspirují i vzdělávají.

Níže najdete odkazy na mé oblíbené fotografy.