První článek - srpen 2017 / by Anna Zalisova

Tak jsem si vyrobila nové webové stránky. Galerie běží, tak teď snad ještě nějaké to povídání. A bude to povídání o tom, co jsem vyfotila v poslední době a nehodí se to nutně do portfolia v galerii.

V srpnu jsem toho na moje poměry dost nacestovala, tak bych se o to chtěla podělit. V polovině měsíce jsem si udělala výlet do Prahy do Průhonického parku. Je to nádherné místo. Je Národní kulturní památkou a kromě toho je také zapsán na seznamu UNESCO. Průhonický park a zámek vřele doporucuji navstívit v kterémkoli ročním období. Já jsem tady byla poprvé, uprostřed léta. Všude převažovala zelená, kterou střídaly záhony nebo skalky plné květin všech možných barev. Jsou tady louky, lesy, rybníky, skály. A tomu všemu dominuje nádherný zámek.

 

Další týden jsem navštívila Zoologickou zahradu v Praze. Nevím jak vám, ale mně zoologické zahrady přijdou vždycky trochu depresivní. Ze všech fotek, které jsem tam udělala, vybírám jen jednu, která tak nějak vystihuje můj názor a pocit ze zoo.

 

Na konci měsíce jsem pak strávila několik dní v Mariánských Lázních na západě České republiky. Cesta vlakem byla sice dlouhá, ale docela pohodlná. Mariánské Lázně jsou hezké město. Lidé tam jsou milí, tak nějak klidní. Působilo to tam na mě velice odpočinkově. Nejvíc unešená jsem byla z večerní zpívající fontány. Když se k tomu povedl i západ slunce, byl to vážně kouzelný zážitek. Z fotografického hlediska jsem nevymýšlela žádné experimenty. Fotky jsou v podstatě čistě dokumentační.

Nad městem je Park Boheminium, který jsme také navštívili. Je to čtvrtý největší park s miniaturami v Evropě. Je tu většina známých českých hradů a zámků, ale i jiných významných staveb. Při návštěvě Mariánských Lázní rozhodně povinnost.

 

A taky jsem vyfotilá pár psů :-)

 

Jestli jste došli až sem, děkuji za trpělivost a přeji pěkné pozdní léto :-)