Jaro / by Anna Zalisova

Konečně je jaro. Asi vám to po projití tohohle příspěvku dojde, ale já miluju jaro! Když se po zimě příroda probudí a všechno se začne zelenat a pak začnou kvést květiny a všechno se promění v jednu velkou barevnou zahradu.

Ačkoli se pořád nazývám fotografkou psů, nejčastěji se stejně s foťákem plazím někde po zemi a fotím kytky. Takže v tomhle příspěvku žádné psí fotky nečekejte. Možná je na čase zamyslet se nad mojí oficiální fotografickou orientací :D

Ještě než se ale vrhneme na to rozkvetlé jaro, tady je pár fotek z jednoho středočeského lesa ještě před tím, než to všechno začalo kvést.

 

Pro začátky ročních období mám takové moje vlastní milníky. Třeba jaro pro mě začíná první rozkvetlou sasankou.

 

Byli jste už někdy v lese za východu slunce? Je to moje nejoblíbenější doba. A zvlášť na jaře, když sluníčko ještě nevstává tak ukrutně brzo :D

 

Už přes čtyři roky denně dojíždím vlakem z Pardubic do Hradce Králové a přijde mi, že podél trati znám zpaměti snad každý strom. Už dlouho jsem se tam chtěla vydat po svých a vyfotit to, co jsem si vytipovala přes okno z vlaku. V dubnu se mi to konečně povedlo. Nakonec je z toho jen pár fotek, které za něco stojí, ale procházka to nebyla špatná. A tohle je moje nejoblíbenější fotka z toho dne.

 

A teď k těm kytičkám. Se psem často chodím na procházky podél Chrudimky na Nemošickou stráň. V dubnu je celá porostlá medvědím česnekem, je všude kam jen oko dohlédne. A co vám budu povídat, cítit je taky široko daleko. Loni jsem období květu úplně propásla, ale letos jsem si to ujít nenechala. Ten den mi všechno přálo...česnek byl právě v té nejlepší fázi květu, sluníčko svítilo tak akorát a na ta správná místa.

 

Tahle fotka se mi líbila hned na displeji foťáku a věděla jsem, že ta rozhodně do koše směřovat nebude. Ale za nic na světě se nemůžu rozhodnout, jestli se mi víc líbí barevná, nebo černobílá verze. Takže přikládám obě pro vaše vlastní posouzení.

 

A tohle je moje nejvíc nejoblíbenější fotka, kterou jsem si to ráno odnesla. A taky asi moje nejoblíbenější fotka, jakou jsem zatím kdy vyfotila.

 

A ještě jedna významná dubnová fotka... Hrachor jarní, který jsem vyfotila narychlo při každodenní ranní procházce se psem. A na Twitteru je to moje zatím nejúspěšnější fotka. Nechápu. Ta předchozí se mi líbí mnohem víc. Ale nestěžuju si :D

 

A tady je taková směska dalších fotek z jarního lesa.

 

Děkuju, jestli jste došli až sem, tentokrát to byla dlouhá cesta. Hezký den :-)