Český Krumlov / by Anna Zalisova

Na červen jsem se obzvlášť těšila a taky jsem si ho moc užila. Těšila jsem se, že si vyzkouším pro mě neobvyklý žánr - městskou fotografii. Tu moc fotit neumím, ale je to výzva. Jenže se ukázalo, že Český Krumlov v turistické sezoně nebyl úplně ideální volba.

Zámek Český Krumlov

Teda aby nedošlo k omylu, Český Krumlov je nádherný, proti tomu nemůžu nic říct. A určitě se tam podívám znovu. Ale těch turistů tam...! I když na druhou stranu...u památky zapsané v UNESCO jsem to asi mohla trochu předpokládat. Každopádně s tím městským focením to nakonec byla větší výzva, než jsem čekala :D

Já mám strašně moc ráda všechna historická místa. A strašně moc nemám ráda turisty. Když se pořád musím proplétat skupinkami zmateně se pohybujících lidí, to pak trpím takovým zvláštním druhem klaustrofobie. Chuť užít si památky je ta tam a celou pozornost zaměřuju na co nejrychlejší únik na klidnější místo. Ale abych to nelíčila tak dramaticky, nějaké fotky jsem pořídila. A na to jak mi městská fotografie moc nejde, jsem s nimi i spokojená. Akorát jsem byla schopná fotit jen na pár místech, kde bylo trochu klidněji, takže hodně těch fotek je vzájemně dost podobných.

 

Zámecká zahrada

To zámecká zahrada byla jiná. Tu jsem si moc užívala. To je přesně můj šálek kávy (nebo čaje?). Většina zahrad a parků jsou takovou oázou klidu. A tady to bylo taky tak.

 

A tohle moje úplně první panorama v životě. Stativ jsem s sebou teda neměla, takže je to focené z ruky, ale na to, že to byl můj první pokus, jsem na to docela hrdá. A to jsem vždycky tvrdila, že se mi panoramatické fotky nelíbí :D

Doufám, že se vám fotky z Českého Krumlova líbily. Užívejte léto! A. :-)