Únor 2018 / by Anna Zalisova

"Únor bílý, pole sílí. " Nikde se tam neříká nic o tom, jak dlouho musí být bílo. Tak snad těch pár dní stačilo a pole opravdu zesílila, aby byla dobrá úroda :-) Pomalu si začínám zvykat na zimy bez sněhu. Teda skoro bez sněhu! Mám totiž důkaz, že sníh se objevil i u nás v nížině...ale na to si chvilku počkejte.

V zimě jsem byla zvyklá fotit zasněženou krajinu, to se tedy letos moc nevyvedlo. Zimní krajina bez sněhu mi přijde na focení trochu nudná. Nebo neumím správně koukat. Však já na to přijdu. No a zatím se budu věnovat minikrajinkám.

 

Les já prostě miluju. Ještěže to mám tak blízko. Od domovních dvěří jen co by dvěma kameny dohodil. Jinak tady vidíte první důkaz toho slíbeného sněhu. Další ještě přijde ;-)

A mimochodem následující první fotku oficiálně prohlašuji mojí aktuálně nejoblíbenější lesní fotkou, kterou jsem kdy vyfotila.

 

Jestli bylo v únoru něco opravdu poctivě zimního, pak to byly teploty v posledním týdnu. Nejvyšší denní teploty kolem -10°C se udržely až do začátku března a na tohle vážně nejsem moc vybavená :D Pro následující snímky zamrzlého potoka jsem málem obětovala několik prstů kvůli omrzlinám.

 

A kdo uhádne, co přijde na konec? Správně - psi :-) Jo a taky ten slíbený sníh...

Děkuji za pozornost a uvidíme se zase za měsíc :-)