Říjen 2017 / by Anna Zalisova

Další měsíc za námi. Říjen měl jedno velké téma: 35 mm. Můj tým se rozrostl o nového člena - Sigmu 35mm f/1,4 DG HSM Art. Doufám, že se nám bude dobře spolupracovat. Po pár prvních procházkách to vypadá vážně nadějně. Ne, že bych na svojí oblíbenou 135ku zanevřela, ale s pětatřicítkou najednou vidím svět novýma očima :D

 

Jinak na to, že byl říjen, mi v přírodě pořád přišlo trochu dost zeleno. Pravda, pár stromů už zezlátlo, nebo shodilo listí úplně, ale pořád je jich dost, které si tvrdohlavě trvají na zelené.

 

Nějaké to podzimní zlato se ale přeci jen našlo. A zcela nečekaně se našly i jiné barvy. Nikdy bych v lese na podzim nečekala růžovou barvu. V životě jsem takový keř u nás neviděla. Musím zjistit, co je to zač.

 

Taky jsem si tenhle měsíc udělala výlet do Prahy. Zúčastnila jsem se kurzu focení psů s Ondrou Uhlířem. Byl to už můj druhý kurz u Ondry a zcela podle očekávání to byl skvělý den. Odnesla jsem si pár dobrých fotek, ale hlavně spoustu nových podnětů k přemýšlení a mém dalším vývoji ve focení. Kdo se zajímá o focení psů trochu vážněji, tomu můžu všechny Ondrovy kurzy focení vřele doporučit.

 

V říjnu jsem mimo jiné poprvé vyšla na výlet i se stativem. A není to žádná sranda těch cca 5 kilo tahat celou cestu v ruce. Vyrazila jsem do lesa zkusit štěstí a vyfotit nějakou pěknou lesní scénu v mlze. Mlha sice v lese nebyla tak hustá, ale napoprvé nemůžu chtít všechno, že? :D Pár snímků jsem zvládla až do chvíle, kdy mi u stativu upadla gumová "botička" a celá ta noha nějak špatně fungovala. Nicméně nebylo to nic vážného a doma už stativ zase pevně stál na všech třech :-)

 

No a nakonec jsme byli s přáteli na výletě v Nasavrkách. Šli jsme po naučné stezce Po stopách Keltů a byl to skvělý výlet. I počasí nám přálo. Tohle místo by bylo perfektní na focení podzimní krajiny. Letos už jsem tam bohužel byla pozdě a většina toho nejhezčího listí už byla na zemi. Navíc svítilo ostré sluníčko, takže fotek moc nemám. Ale rozhodně se tam vrátím příští rok čistě kvůli focení.