První blog - srpen 2017 / by Anna Zalisova

Už dlouho jsem v hlavě nosila myšlenku na psaní blogu o mých fotkách. Jenže jsem nevěděla jak začít a po pravdě jsem na to pořád hledala odvahu. Nedávno jsem narazila na blog jednoho britského fotografa (Dylan Nardini - doporučuji navštívit jeho stránky, je to vážně super fotograf). Dylan každý týden publikuje blog My Ordinary Week, ve kterém se ohlíží za uplynulým týdnem z hlediska jeho fotografické tvorby.

Ten nápad mě zaujal. Bylo to přesně to schéma, které jsem hledala. Můj blog nebude týdenní, ale měsíční. Takže teď když mám jasný plán, začněme hned srpnem.

 

Srpen 2017

Srpen byl letos ve znamení výletů. V polovině měsíce jsem si udělala výlet do Prahy do Průhonického parku. Je to nádherné místo. Je Národní kulturní památkou a kromě toho je také zapsán na seznamu UNESCO. Průhonický park a zámek vřele doporucuji navstívit v kterémkoli ročním období. Já jsem tady byla poprvé, uprostřed léta. Všude převažovala zelená, kterou střídaly záhony nebo skalky plné květin všech možných barev. Jsou tady louky, lesy, rybníky, skály. A tomu všemu dominuje nádherný zámek.

 

Další týden jsem navštívila Zoologickou zahradu v Praze. Nevím jak vám, ale mně zoologické zahrady přijdou vždycky trochu depresivní. Přijde mi smutné vidět třeba antilopy, papoušky, nebo velké šelmy, které ve volné přírodě nachodí, resp. nalétají spousty kilometrů, zavřené v kotci nebo ohradě, ze které se nikdy nedostanou a nezažijí svobodu. Ze všech fotek, které jsem tam udělala, vybírám jen jednu, která se mi líbí jak esteticky, tak atmosférou.

 

Na konci měsíce jsem pak strávila několik dní v Mariánských Lázních na západě České republiky. Cesta vlakem byla sice dlouhá, ale docela pohodlná. Mariánské Lázně jsou hezké město. Lidé tam jsou milí, tak nějak klidní. Působilo to tam na mě velice odpočinkově. Nejvíc unešená jsem byla z večerní zpívající fontány. Když se k tomu povedl i západ slunce, byl to vážně kouzelný zážitek. Z fotografického hlediska jsem nevymýšlela žádné experimenty. Fotky jsou v podstatě čistě dokumentační.

Nad městem je Park Boheminium, který jsme také navštívili. Je to čtvrtý největší park s miniaturami v Evropě. Je tu většina známých českých hradů a zámků, ale i jiných významných staveb. Při návštěvě Mariánských Lázní rozhodně povinnost.

 

Kromě výletů jsem si ale našla čas i na procházky v mém blízkém okolí. A nemohla jsem si samozřejmě nechat ujít vřesovou sezónu :D

 

No a co by to bylo za měsíc, kdybych nevyfotila žádného psa :-)