Květen 2018 / by Anna Zalisova

Pozdě, ale přece ... :-) Půlka července a já teprve dávám dohromady fotky z května...

Je všeobecně známé, že zelená (barva) má výrazně pozitivní vliv na lidskou mysl a duševní pohodu. Asi jsem v květnu potřebovala nějakou zvýšenou dávku téhle duševní pohody. Nějak podvědomě se mi totiž povedlo posbírat kolekci fotek, které jsou téměř výhradně zelené. Byla jsem trochu v pokušení tenhle článek nazvat "50 odstínů zelené", nakonec mi to ale přišlo jako moc velké klišé.

Ač na jaře obvykle všechno hýří barvami, uvidíte tady dnes v podstatě jen tři barvy - zelenou, bílou (ano, já vím, že to v podstatě není barva) a žlutou. Sama nechápu, jak se mi to povedlo :D

 

Poslední dobou je to možná trochu vidět, ale víc a víc se zajímám o více či méně abstraktní fotky. Líbí se mi, když se divákovi nechá prostor pro vlastní představivost. Sama mám takové fotky ráda a víc a víc mě baví je i tvořit.

 

V květnu jsem taky po delší době navštívila Kladruby nad Labem a i když jsem byla primárně v hřebčíně na Dni starokladrubského koně, udělala jsem čas i na focení v parku Mošnice, který je součástí okolí hřebčína. Stihla jsem jen pár fotek, než jsem musela běžet do Řečan na vlak.

 

Díky za shlédnutí a zase někdy příště na viděnou :-)